Szukaj

Opis inwestycji

W obszarze ścisłego centrum Warszawy jest realizowana nowoczesna koncepcja architektoniczna Port Praski – komfortowe i przyjazne miejsce, wymarzone dla osób ceniących śródmiejski styl życia, a jednocześnie spokojny wypoczynek w otoczeniu wody.
                                             
Port Praski łączy w sobie różne, wzajemnie uzupełniające się dzielnice: mieszkalną Starą Pragę, luksusowe Doki, biznesowo-handlowe City oraz Park Mediów. Wszystko to w otoczeniu nadwiślańskich bulwarów, skwerów, przystani portowych, pływających restauracji, kawiarni i marin. Port Praski to symbioza natury z pełnowartościową śródmiejską częścią miasta.
 
STARA PRAGA

Nazwa tej części Portu Praskiego nie bez powodu nawiązuje do warszawskiej Pragi, ponieważ jej kwartałowa zabudowa jest zaczerpnięta z historycznej architektury stolicy. Stara Praga pełni funkcję mieszkalno-usługową, znajdują się w niej apartamentowce, w których parter przeznaczony jest na lokale usługowe.

Na styku dzielnic Doki i Stara Praga znajdzie się Stary Rynek (miejsce spotkań, zakupów i koncertów), który zostanie połączony ze środkowym pirsem
mostem pieszym.

Obecnie w sprzedaży apartamenty zlokalizowane w budynkach:

Sierakowskiego 5
Port
Latarnia
Sierakowskiego II – nowa oferta
 
DOKI
 Doki to luksusowa część Portu Praskiego, której nazwa pochodzi od jej położenia w dawnych dokach portowych. W tej dzielnicy, zlokalizowanej tuż nad wodą, powstaną budynki wysokiej klasy, w których na parterze znajdą się ekskluzywne butiki i restauracje z ogródkami, marina oraz bulwary położone wzdłuż brzegów portowych.
 
CITY
City to dzielnica Portu Praskiego położona przy stacji metra Stadion Narodowy, która będzie spełniać funkcję usługowo-biurową.
 
PARK MEDIÓW
Park Mediów będzie miejscem przeznaczonym do wypoczynku oraz poznawania zagadnień z obszaru technologii, komunikacji i mediów. Na jego terenie znajdzie się forum medialno-technologiczne, które według planów zostanie połączone z Centrum Nauki Kopernik.
 
Poznaj Port Praski
NAGRODA DLA BUDYNKU PRZY UL. OKRZEI 2
Nagroda drugiego stopnia została przyznana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.
 

Dyplom uznania
Port Praski otrzymał Dyplom Uznania od Marszałka Województwa Mazowieckiego za budowę inwestycji przy ulicy Sierakowskiego 5.

NAGRODA DLA BUDYNKU PRZY UL. SIERAKOWSKIEGO 5
Nagroda drugiego stopnia została przyznana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.


SIERAKOWSKIEGO 5 – LAUREAT KONKURSU „MODERNIZACJA ROKU 2015”
Budynek Sierakowskiego 5 został wyróżniony pierwszą nagrodą w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej” w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2015”.


NAGRODA DLA BUDYNKU PRZY UL. KROWIEJ

Budynek mieszkalno-usługowy z garażem podziemnym z wykorzystaniem fragmentów historycznej zabudowy uzyskał prestiżową nagrodę Budowa Roku 2013.