Szukaj

Opis inwestycji

W obszarze ścisłego centrum Warszawy jest realizowana nowoczesna koncepcja architektoniczna Port Praski – komfortowe i przyjazne miejsce, wymarzone dla osób ceniących śródmiejski styl życia, a jednocześnie spokojny wypoczynek w otoczeniu wody.
                                             
Port Praski łączy w sobie różne, wzajemnie uzupełniające się dzielnice: mieszkalną Starą Pragę, luksusowe Doki, biznesowo-handlowe City oraz Park Mediów. Wszystko to w otoczeniu nadwiślańskich bulwarów, skwerów, przystani portowych, pływających restauracji, kawiarni i marin. Port Praski to symbioza natury z pełnowartościową śródmiejską częścią miasta.
 
STARA PRAGA

Nazwa tej części Portu Praskiego nie bez powodu nawiązuje do warszawskiej Pragi, ponieważ jej kwartałowa zabudowa jest zaczerpnięta z historycznej architektury stolicy. Stara Praga pełni funkcję mieszkalno-usługową, znajdują się w niej apartamentowce, w których parter przeznaczony jest na lokale usługowe.

Na styku dzielnic Doki i Stara Praga znajdzie się Stary Rynek (miejsce spotkań, zakupów i koncertów), który zostanie połączony ze środkowym pirsem
mostem pieszym.

Obecnie w sprzedaży apartamenty zlokalizowane w budynkach:

Sierakowskiego 5
Port
Latarnia
Sierakowskiego II 
Port II – nowa oferta
 
DOKI
 Doki to luksusowa część Portu Praskiego, której nazwa pochodzi od jej położenia w dawnych dokach portowych. W tej dzielnicy, zlokalizowanej tuż nad wodą, powstaną budynki wysokiej klasy, w których na parterze znajdą się ekskluzywne butiki i restauracje z ogródkami, marina oraz bulwary położone wzdłuż brzegów portowych.
 
CITY
City to dzielnica Portu Praskiego położona przy stacji metra Stadion Narodowy, która będzie spełniać funkcję usługowo-biurową.
 
PARK MEDIÓW
Park Mediów będzie miejscem przeznaczonym do wypoczynku oraz poznawania zagadnień z obszaru technologii, komunikacji i mediów. Na jego terenie znajdzie się forum medialno-technologiczne, które według planów zostanie połączone z Centrum Nauki Kopernik.
 
Poznaj Port Praski
Port Praski otrzymał tytuł „Budowlana Firma Roku 2017”
Podczas XV Gali Builder Awards, organizowanej przez redakcję miesięcznika „Builder”, Port Praski został nagrodzony tytułem „Budowlana Firma Roku 2017”.

Dyplom Uznania
Port Praski otrzymał Dyplom Uznania od Marszałka Województwa Mazowieckiego za budowę inwestycji przy ulicy Okrzei 2.Port Praski laureatem nagrody „SIGNUM TEMPORIS 2017 ZNAK CZASU”
Nagroda SIGNUM TEMPORIS została przyznana przez Kapitułę Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska „za odważną realizację nowatorskiego projektu architektoniczno-urbanistycznego „Port Praski – miasto nowej generacji”, który przekształci Warszawę w nowoczesną stolicę XXI w.”
 


NAGRODA DLA BUDYNKU PRZY UL. OKRZEI 2
Nagroda drugiego stopnia została przyznana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Dyplom uznania
Port Praski otrzymał Dyplom Uznania od Marszałka Województwa Mazowieckiego za budowę inwestycji przy ulicy Sierakowskiego 5.NAGRODA DLA BUDYNKU PRZY UL. SIERAKOWSKIEGO 5
Nagroda drugiego stopnia została przyznana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.
SIERAKOWSKIEGO 5 – LAUREAT KONKURSU „MODERNIZACJA ROKU 2015”
Budynek Sierakowskiego 5 został wyróżniony pierwszą nagrodą w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej” w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2015”.
NAGRODA DLA BUDYNKU PRZY UL. KROWIEJ
Budynek mieszkalno-usługowy z garażem podziemnym z wykorzystaniem fragmentów historycznej zabudowy uzyskał prestiżową nagrodę
Budowa Roku 2013.